Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Kanosi me armë djemtë e deputetit socialist dhe i shpëtoi disa herë arrestimit, Gjykata e Tiranës lë në burg Lajden Kadillin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d97a7c4acf46f116ea23b7cbc6cb288c

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për 27 vjeçarin Lajden Kadilli, i cili u arrestua pak ditë më parë në zonën e “Unazës së Re”.

Kadilli ishte i shpallur në kërkim prej vitesh për tentativë vrasje, ndërsa është i përfshirë në disa plagosje në Durrës.

Kadilli është i përfshirë edhe në ngjarjen e 26 gushtit, në një sherr me djemtë e deputetit socialist, Spartak Braho.

 Ky sherr më pas degjeneroi në kanosje me armëGjate kontrollit fizik policia i gjeti në makine një armë zjarri tip pistolete Makarov, e cila ishte gati për qitje (me fishek ne fole).

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img