Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Kanë dështuar në dy beteja, PD ankimon në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për zgjedhjet në Durrës dhe Shkodër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike ka dërguar në Kolegjin Zgjedhor ankimimin për vendimin e KAS për qarkun e Durrësit.

Mësohet se Kolegji do të shqyrtojë kërkesën e PD më 9 qershor, ora 14:00, pasi Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve rrëzoi kërkesën e kësaj force politike për pavlefshme e zgjedhjeve parlamentare. 

Pak ditë më parë PD kishte kërkuar shpalljen e pavlefshme e zgjedhjeve të 25 prillit për qarkun e Durrësit, ndërsa sot gjithashtu ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor rezultatin për zgjedhjet në Shkodër.

Partia Demokratike kërkon pavlefshmërinë e zgjedhjeve në qytetin e Shkodrës.

ANKIMIMI 180x400 1

ANKIMIMI 180x400 1 1

Më shumë

spot_img
spot_img