Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

“Kanë dashur ta vrasin”, kryeministrja serbe zbulon atentatin ndaj Vuçiçit

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, ditën e stoem ka rrëfyer për atentatin e presidentit të vendit, Aleksandër Vuçiç i cili  ishte planifikuar kohë më parë.

Sipas mediave serbe, duke folur për arrestimin e ish-sekretares shtetërore të MPB-së, Diana Hrkalnoviq, Brnabiç tha se nuk do të mbrohet nga qeveria.

Ajo bëri m dije se vrasja e Vuçiçit ishte planifikuar më 27 janar të këtij viti, por nuk dha më tepër detaje.

“I gjithë rrëfimi ka qenë i tillë! Mendoj se kanë dashur ta vrasin para, gjatë dhe pas hapjes së monumentit të Stefan Nemanjës, por sot më duket se u prish ai rrëfim. Ne do të vazhdojmë hetimet dhe do të mos ketë aspak njerëz të mbrojtur”, tha ajo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img