Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
45 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kandidon për deputete, por Najada Çomo nuk e “lëshon” Infektivin: Do vazhdoj betejën deri sa të jetë edhe pacienti i fundit me COVID, kam qenë votuese e Ramës por ai nuk e dinte

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

587da3ddf961b2a9bb0709510163854b

Shefja e spitalit Infektiv Najada Çomo ka deklaruar se nuk do të tërhiqet nga profesioni i saj pavarësisht angazhimit në politikë.

Ajo është renditur e dyta në listën e PS në qarkun e Tiranës, por tha se do të vazhdojë të punojë pa shkëutje në spital edhe gjatë fushatës elektorale.

Për sa i përket kandidimit, ajo u shpreh se ftesa ka qenë e papritur, ndërsa tregoi se ka qenë votuese e Partisë Socialiste, por kryeministri Rama nuk e ka ditur kur e ka ftuar të kandidojë.

“Do vazhdoj betejën deri sa të jetë edhe pacienti i fundit me COVID-19. Nuk jam e shkëputur për ansjë çast që nga dita që jam lançuar si kandidate për deputete e PS, unë do të jem e pashkëputur.
Në spital nuk kam për të munguar, pasi fushata sot nuk është edhe shumë fizike për shkak të pandemisë. Do ta prek terrenin për fushatë pa e lëshuar kurrë spitalin.

Nuk bëhet fjalë që mund të ketë pasur menaxhim të pandemisë nga ana politike. Ne kemi punuar fort të gjithë si staf mjekësor. Është një staf shumë i madh brenda dhe jashtë territorit të spitalit Infektiv. Unë jam zgjedhur shefe e shërbimit para 2 viteve e gjysmë. Kam garuar në bazë të një CV dhe një programi. Profesioni im nuk është politik, por shkencor dhe human. Një pandemi nuk menaxhohet vetëm nga mjekët pa suportin e qeverisë, të kryeministrit Rama dhe ministres Manastirliu.  Ftesa ka qenë e papritur. Unë kam qenë votuese e zotit Rama, por ai nuk e dinte”, tha Çomo.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img