Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
52 %
3.6kmh
75 %
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
26 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Kandidon në Tiranë, por Fatmir Mediu bën fushatë edhe në Fier: Nuk mund ta lëmë jetën tonë peng të regjimit të Ramës, për 8 vite u tall me shqiptarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, renditet i shtati në listën e Partisë Demokratike në qarkun e Tiranës, por ditën e sotme ka bërë fushatë në Levan të Fierit.

Ai ka kërkuar mbështetjen e banorëve të kësaj zone për kandidatin e koalicionit PD-AN, Ferdinand Çobon, teksa ka sulmuar kryeministrin Rama duke u shprehur se në 8 vite është tallur me shqiptarët.

Mediu tha se “nuk mund ta lëmë jetën, lirinë dhe të ardhmen peng të një regjimi të korruptuar si ai i Edi Ramës”, ndërsa shtoi se ky regjim është pandemia më e rëndë që ka parë Shqipëria.

“Ne nuk mund të lëmë as jetën, as lirinë tonë, as të ardhmen tonë peng të një regjimi të korruptuar, të drejtuar nga Edi Rama, të një njeriu që për 8 vjet vetëm u tall me shqiptarët, të një njeriu që për 8 vjet mashtroi shqiptarët, të njeriut që për 8 vjet inkriminoi Shqipërinë dhe e ktheu në qëndrën e trafikut të drogës, dhe po ky njeri mbas 8 vjetësh kërkon një mandat të tretë, se ma ka ndërprerë mandatin tërmeti, thotë, , pastaj ma ka ndërprerë pandemia thotë. Pandemi më të rëndë se regjimi i korruptuar dhe i inkriminuar i Edi Ramës, Shqipëria as ka parë dhe as nuk do të shohë ndonjëherë”, tha Mediu.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img