Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kandidon në Elbasan nën siglën e LSI-së, Sokol Skura i akuzuar për korrupsion dhe i arrestuar për vdekjen e një kalimtari në 2015

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6450f6ebd538b3be37505e8ab08650ae

Lëvizja Socialiste për Integrim, pak më parë ka prezantuar listën e kandidatëve për deputetë në 12 qarqet e vendit.

Mes emrave të shumtë ajo që ra në “sy” ishte Sokol Skura. Sipas listave për 12 qarqe Skura do të garojë në Qarkun e Elbasanit, i pesti në listë, shkruan newsbomb.al.

Sokol Skura është një emër i cili preket nga ligji i dekriminalizimit. Në vitin 2015, Skura është arrestuar pasi në gjendje të dehur ka përplasur për vdekje një kalimtar në Mengël të Elbasanit.

Sokol Skura ka qenë pjesë e Partisë Socialiste, por kjo e fundit e ka larguar pasi u akuzua për korrupsion në skandalin e grabitjes së rreth 500 milionë lekëve nga Fondi i Rimbursimit të Barnave

Emri i Sokol Skurës, i pesti në Elbasan:

Qarku-Elbasna-e1615197999266.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img