Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Kandidimi i Tom Doshit, ambasadorja Yuri Kim i jep fund spekulimeve: Rama më tha se e ka përjashtuar nga partia, ky person s’do të ketë asnjë rol në qeveri

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim me anë të një postimi në rrjetet sociale i ka dhënë fund spekulimeve për sa i përket çështjes së kandidimit të Tom Doshit.

Ajo shkruan se kryeministri Rama i ka thënë se e ka përjashtuar Doshin nga partia dhe deputeti nuk do të ketë asnjë rol në çdo qeveri që ai do të formojë.

“Më lejoni t’i jap fund spekulimeve: Kryeministri Edi Rama dhe unë patë një bisedë të qartë se çfarë do të thotë ky emërtim. Në fakt, Kryeministri më kujtoi se ai e kishte përjashtuar personalisht këtë person nga Partia Socialiste. Ai theksoi se ky person nuk do të ketë asnjë rol në asnjë qeveri në çdo qeveri që ai do të formojë”, shkruan Yuri Kim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img