Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Kandidatura e Vitore Tushës për KLSH, reagon Balla: Hezitoj të komentoj…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar në lidhje me kandidaturën e Vitore Tushës për kryetare të Kontrolli të Lartë të Shtetit.

Balla është shprehur se nuk mund të bëjë komente deri në shqyrtimin e komisionit përkatës.

“Me dekretin do njihemi ditën e enjte, ku sipas Kushtetutës, kryetari njofton seancën plenare dhe deri në shqyrtimin nga komisoni përkates do hezitoja të bëja cdo koment. Vlersojmë personalitetin e zonjes ne funksionet që ka mbajtur. Është sukses në kalimin e vettingut, meriton gjithë respektin po kini parasysh që Këshilli i Emërimeve në Drejtësi merr jete pet shkak te prezencës së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Do ndjekim procedurën sipas Kushtetutës për funksionimin e Kontrollit të Lartë të Shtetit. S’ do ketë as vonesa as nxitim”, u shpreh Balla.

 

Më shumë

spot_img