Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kandidatja e PD-së bën deklaratën e fortë: Lista e PS së Durrësit është e mbushur me kriminelë, njerëzit kërcënohen me vendin e punës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9f00c1176274cc4e6c221323cc4ca4ed

Kandidatja për deputete e PD-së, Mesila Doda deklaroi mbrëmjen e sotme se lista e kandidatëve të PS-së në Durrës është e mbushur me kriminelë.

Doda foli për situatën parazgjedhore në vendin tonë, ku u shpreh se njerëzit po kërcënohen me vendin e punës dhe ndihmën ekonomike për të votuar mazhorancën. Ajo akuzoi PS se ka shpërndarë ndihma ekonomike për të blerë vota.

“Lista e PS-së e Durrësit është e mbushur me kriminelë, janë njerëz që i njohim të gjithë. Por unë vazhdoj të mendoj se një popull nuk mund të vihet nën thundrën e një bande, sepse ne kemi rrëzuar një diktaturë.

I gjithë pushteti dhe pasuria ekonomike është kapur nga një dorë. Nuk shtyhen 8 vite me 50 mijë lekë që merret për një votë. Njerëzit heshtin sepse janë të kërcënuar nga vendi i punës dhe ndihma ekonomike. PS-ja ka shpërndarë ndihma ekonomike për vota. Votën do ta mbrojmë”, u shpreh Doda.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img