Kandidati i së majtës në Vorë: Votova dy herë për PD, por u zhgënjeva

Publikuar tek: politike, më 08:17 25-05-2015 Kandidati i së majtës në Vorë: Votova  dy herë për PD, por u zhgënjeva

Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Evropiane, Luan Sallaku i cili garon për bashkinë e Vorës në zgjedhjet e 21 qershorit tregon se bindjet e tij partiake kanë qenë të djathta, por pas zhgënjimit vendosi të ofrohet në Partinë socialiste.

 “Unë kam qenë me bindje të djathta dhe kam votuar dy herë kreun aktual që drejton  Bashkinë e Vorës, por duke parë që ai është shumë naiv në marrdhënie me publikun dhe  me shërbimin që ofron, na u krijua mundësia dhe  besimi nga  koalicioni Aleanca për Shqipërinë  Evropiane , që të marrim përsipër përgjegjësitë për administrimin  vendor për vitet 2015-2019”, është shprehur  Sallaku në një intervistë për “GSH”-në.

Luan Sallaku, kandidati i të majtës për bashkinë e Vorës, vjen nga fusha e biznesit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011940002441406
array(1) { ["section"]=> string(73) "kandidati-i-se-majtes-ne-vore-votova-dy-here-per-pd-por-u-zhgenjeva-11906" }