Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kandidati i PD: PS ka nisur që tani vjedhjen e zgjedhjeve, ja si po vepron

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

38d50a43139e2e3c271c5bfbadd110bc

Sekretari për çështjet zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso ka ngritur akuza se PS, ka nisur që tani për të vjedhur zgjedhjet e 25 prillit. 

Në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo”, Kaso tha se kjo po bëhet duke vepruar, por edhe duke mos vepruar.

Për këtë, kandidati për deputet i PD-së siguroi qytetarët se nuk do të ketë asnjë manipulim të rezultatit.

“Kanë filluar të vjedhin zgjedhjet, me veprime dhe mos veprime, por ne jemi aty dhe do jemi aty në pranë çdo vote që asnjë votë të mos preket. Pak policia, pak krimi, pak përdorimi i administratës në fushatë, pak listat e zgjedhësve, pak kartat, kemi denoncuar te partnerët ndërkombëtar. Kemi denoncuar listat e zgjedhësve, në bazë të ligjit zgjedhësit ka vetëm një vendbanim, dhe ky vendbanim i përcakton qendrën e votimit, Nuk ka mundësi që të kesh një adresë dhe të mos votosh aty ku ke adresën”, tha Kaso.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img