Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Kandidati i LSI-së në Berat bën denoncimin: Kemi fakte që një mandat i është transferuar PS-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtuesi politik i LSI-së në Berat, Ardit Çela ka bërë një deklaratë për mediat, ku denoncoi vjedhjen e votave.

Sipas tij, ka fakte që mandati i LSI-së është transferuar tek Partia Socialiste.

“Kur ato duhet të ishin të pavlefshme. Në të gjithë qarkun e Beratit, por dua të fokusohem në në 3 prej tyre ku janë mbushur kutitë dhe është e verifikuar nga grupet e numërimit dhe anëtarët e KZAZ ku pranohet qartë që në këto kuti ka patur më shumë fletë votimi se votues.

Nuk mund të ketë më shumë fletë votimi se votues. Dhunshëm këto fletë votimi janë quajtur të vlefshme dhe i kanë dhënë mandatin e pavlefshëm dikujt tjetër. Kushdo që ka kërkuar të tjetërsoj mandatin e LSI do të mbajë përgjegjësi.

Kjo që ju thoni është një konstatim i juaji dhe nuk është e rastësishme, këto janë çështje të dokumentuara dhe prezenca e fletëve të votimit më shumë se votues është e firmosur dhe e konstatuar”,- ka thënë ai.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img