Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

Kandidatët pretendojnë se janë shtuar emrat në lista, ndërhyrja e Berishës shtyn zgjedhjet për kreun e PD-së në Bulqizë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zgjedhjet për kryetarin e ri të degës së Partisë Demokratike në Bulqizë janë shtyrë me vendim të Komisionit të Rithemelimit.

Shtyrja e zgjedhjeve ka ardhur pasi 2 nga kandidatët, Fatos Hoxha dhe Dëfrim Fiku, thonë se në listat e votuesve janë shtuar emrat. Sipas Hoxhës, në listë janë shtuar rreth 500 anëtarë. I vetmi kandidat që ka qenë pro votimit është Shqir Manjani.

Pas ndërhyrjes së Sali Berishës, është vendosur që zgjedhjet për këtë degë të shtyhen për ditën e martë, ku do të rregullohen edhe listat e zgjedhësve.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img