Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Kandidatët e Drejtësisë e shokuan me përgjigjet e tyre, flet për herë të parë profesor Përparim Kabo: Ja kush ishte qëllimi im

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Flet për herë të parë profesor Përparim Kabo i cili mori në pyetje kandidatët për organet e reja të drejtësisë, KLGJ E KLP.

Kabo thotë se qëllimi i tij ishte të shikonte nivelin kulturor të kandidatëve për Këshillin e Lartë të Gjyqësorit dhe Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

albsig

spring

“Të nderuar miq të njohur dhe të panjohur…qëllimi im ishte të shikoja nivelin kulturor të kandidatëve për Këshillin e Lartë të Gjyqësorit dhe Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Ekspertiza e tyre profesionale ishte vlerësuar nga institucionet e arsimit të lartë. Në këto kushte unë provova thjesht atë që quhet kujtesë institucionale dhe kulturë e gjërë intelektuale. Nga 11 vetëm 3 për mua ishin të shkëlqyer.Tani që shohim se kë do zgjedhin deputetët, këta të tre apo restin…Unë fola sepse nuk e dua atdheun tim si edhe Ju miq, me heshtjen. Kultura e lart nuk të lejon të biesh në banalitet, kultura e munguar të përqafon me vesin dhe banalitetin ordiner. Ju faleminderit . Atdheu mbi gjithçka”, përmbyll profesor Kabo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img