Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Kandidatë në qarqe të ndryshme, Niko Pelshi dhe Edi Rama më të votuarit e PS

spot_img

Lajme të ngjashëm

Niko Pelesh dhe kryeministrin Edi Rama janë më të votuarit sa i përket votave të kadidatëve për deputetë në këto zgjedhje.

Peleshi ishte i listuar i 6-ti në listën e Korçës, ndërsa Rama i 8-ti në Vlorë.

Në Korçë ishin 427 kuti, ku nga të gjitha Niko Peleshi është kandidati më i votuar, ku ka arritur të “rrëmbejë” plot 10.235.

Sakaq në Vlorë ishin 445 kuti, ku këtu ishte më i votuari Rama. Ai arriti  të merrte 10.660 vota, pas tij Damian Gjiknuri me 5.666 vota.

Kujtojmë që këto zgjedhje i ka fituar PS me 48.68% të vota, ndërsa forcë e dytë është PD me 39.53% të votave.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img