Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Kandidate e ‘Nismës Thurje’ në zgjedhjet e 25 prillit, Rudina Hajdari: Erdhi natyrshëm, lufta ndaj oligarkisë politike na bëri ekip

spot_img

Lajme të ngjashëm

ec90a8ef6a68a6a10f1fa567b5e7b42f

Deputetja, Rudina Hajdari ka sqaruar arsyet që e shtynë për të qënë pjesë e ‘Nismës Thurje’ në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit 2021.  

Në emisionin “Real Story”, Hajdari pranoi se bashkëpunimi nisi natyrshëm, teksa shtoi se lufta me establishmentin ishte një ndër pikat e duhura për tu bërë një ekip.

”Mendoj se ka qenë një bashkëpunim i natyrshëm. E filluam para një viti e gjysëm, kur Nisma Thurje prezantoi nismën për ndryshimin e sistemit. Duke qenë një nga aktoret kryesore për këtë, erdhi në mënyrë organike dhe ndjej krenari tani që i përfaqësova në Kuvend dhe e çova iniciativën përpara. Unë nuk kisha ndonjë pushtet të posaçëm që ta realizoja si nismëtarët e 50 mijë firmat, por u përpoqa të lë një shenjë. Mendoj që atëhere kemi pasur bashkëpunim. Duke parë rolin që ka pasur Shabani, Soko. Për të pasur një luftë me establishmentin, ishte iniciativë e duhur për të bashkuar forcat, për t’u bërë një ekip. Nuk e kemi luksit të bëhemi pjesë e një ideologjie. E majta dhe e djathta e ka humbur ideologjinë. Ne përfaqësojmë ata që nuk përfaqësohen nga klasa politike 30-vjeçare,”- tha Hajdari.

Më shumë

spot_img