Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Kandidat për Primaret në Bashkinë e Përmetit, tërhiqet nga gara Niko Shupuli

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është tërhequr nga procesi i “Primareve” Niko Shupuli, që kishte shpallur kandidaturën për garën në Përmet.

Burime për media bëjnë me dije se Shupuli ka dhënë dorëheqje, pasi Partia Demokratike, më saktësisht dy grupet Enkelejd Alibeaj dhe Sali Berisha nuk arritën në një marrëveshje për t’u bashkuar dhe për të dalë me një kandidat në zgjedhjet lokale të 2023.

Shupuli ka kandiduar me sigurinë që PD do bashkohej në këto zgjedhje, por pasi nuk ka pasur një marrëveshje ai është tërhequr nga gara.

Kujtojmë që Niko Shupulit ka drejtuar Bashkinë e Përmetit në periudhen 2015-2019, në 2019 humbi përballë kandidates së PS.

Më shumë


spot_img

spot_img