Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Kandidat për Kryeministër, Albin Kurti: Erdhi dita të thyejnë qafën ata që shkatërruan Kosovën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Albin Kurti, kreu i Vetëvendosjes dhe njëherësh kandidat për kryeministër, shprehet se ka ardhur koha që  ta thyejnë qafën ata që e dëmtuan ekonominë, zvogëluan popullsinë dhe prishën imazhin e vendit.

“Shumë na e kanë dëmtuar ekonominë dhe drejtësinë, na e kanë zvogëluar popullsinë dhe na e kanë prishur imazhin, por erdhi dita që ata të thyejnë qafën e ne ta kthejmë shpresën, gëzimin dhe nderin për vendin”, është shprehur Kurti. 

Fushata zgjedhore dhjetëditëshe zyrtarisht fillon më 25 shtator por partitë në Kosovë po intensifikojnë përditë dhe më shumë veprimet e tyre.

Lëvizja Vetëvendosje prezantoi në Prishtinë kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 6 tetorit.

Albin Kurti premtoi se ndër vendimet e para që do të marri kur të bëhet kryeministër, do të jetë reduktimi i shpenzimeve qeveritare, duke zvogëluar numrin e zëvendëskryeministrave, ministrave dhe këshilltarëve.

Më shumë

spot_img