Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Kandaja sanksionon të dashurën e Vladimir Putin, Alina Kabaeva futet në listën e zezë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanadaja ka vendosur sanksione të dashurës së Vladimir Putinit, ish-gjimnastes Alina Kabaeva, si dhe zyrtarëve të institucioneve të tjera ruse për shkak të  luftës në Ukrainë.

Ministrja e Jashtme e Kanadasë Mélanie Joly tha sot se: “Ne synojmë bankat, oligarkët pranë regjimit të Putinit,  nuk e di si ta quaj atë, partneren e tij”

albsig

Zyrtarët në Kanada pohuan se në sanksionet e reja janë përfshirë Banka Bujqësore Ruse, Investtradebank dhe dy firma të menaxhimit të fondeve

Sipas medieve të huaja, atyre do t’u ngrijnë asetet dhe do t’u ndalohet hyrja në Kanada.

Mediat kanë raportuar gjerësisht se Kabaeva dhe Putin janë të përfshirë në një lidhje romantike, ndonëse Putin e mohoi këtë gjë kur u raportua për herë të parë në vitin 2008.

Më hetët Kanadaja sanksionoi edhe dy vajzat e Putinit, Katerina Tikhonova dhe Maria Vorontsova.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img