Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz viziton Kosovën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz sot zhvillon vizitë zyrtare në Kosovë.

Gjatë qëndrimit në Kosovë, Kurz do të pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj.

Kurz një ditë më parë ka qëndruar në Beograd, ku ka deklaruar se çfarëdo marrëveshje legjitime që arrijnë Kosova dhe Serbia në dialog, do të jetë e pranueshme për Austrinë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img