Tirana
few clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
56 %
4.6kmh
20 %
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Kancelari gjerman qetëson qytetarët: Vendi mund të përballojë dimrin dhe krizat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kancelari Olaf Scholz siguroi edhe një herë se Gjermania mund të përballojë krizat dhe dimrin e ftohtë.

Ai duke folur në Bundestag në kuadrin e debatit për buxhetin tha se furnizimi me energji për dimërin është i siguruar. Kancelari prezantoi punën e qeverisë së tij pak më pak se një vit, duke iu referuar 100 projektligjeve, me të cilat qeveria e koalicionit.

Duke iu referuar luftës së vazhdueshme në Ukrainë, Olaf Scholz nënvizoi angazhimin e Gjermanisë për koordinim me partnerët e BE-së dhe NATO-s dhe përsëriti angazhimin për të vazhduar ofrimin e armëve për forcat ukrainase, për sa kohë që lufta barbare, e pakuptimtë, kriminale vazhdon.

Më shumë


spot_img

spot_img