Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Kancelari austriak Sebastian Kurz dhe e dashura drekojnë në restorantin e shqiptarit në Kroaci (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kancelari austriak Sebastian Kurz së bashku me të dashurën e tij Susanne Thier janë duke shijuar pushimet në qytetin e bukur kroat, në Rovinj.

Gjatë ditëve të pushimit, ata kanë vizituar dhe janë ndalur për drekë në restorantin La Riva, i cili është pronë e afaristit shqiptar, Zija Murati nga Maqedonia e Veriut. ndërkohë kamerierët kanë shfrytëzuar rastin për të bërë një fotografi me kancelarin austriak.

Kurz është shfaqur me një bluzë me jaka dhe pantallona të shkurtër, ndërsa qëndron në mes stafit të restorantit.

Ai ishte shumë njeri i thjeshtë, aspak i komplikuar. Një mysafirë i shkëlqyer! Nuk kishte asnjë kërkesë të veçantë”, citojnë mediat kroate kamerierët që i shërbyen kancelarin Kurz.

Po ashtu Kurz gjatë vizitës së tij në Rovinj është parë duke bërë fotografi me kalimtar të rastit.

Sebastian Kurz dhe e dashura e tij Susanne Thier janë në pritje për t’u bërë prindër.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img