Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Kanabisi në pyllin e Mallakastrës, arrestohet autori i katërt, në pranga edhe 46 vjeçari që mbolli drogë në oborrin e shtëpisë (DETAJE)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6fb8323632067af324756055518fd23c

Është arrestuar edhe autori i 4 i mbjelljes së fidanëve të kanabisit në një pyll në Mallakastër.

Ai është bashkëpunëtori i katërt i tentativës së kultivimit të fidanëve narkotikë në pyllin e fshatit Lofkënd. Bëhet fjalë për F. I., 32 vjeç, banues në Patos. Ditën e djeshme u arrestuan në flagrancë nga policia 3 nga bashkëpunëtorët.

Sakaq policia ka arrestuar edhe J. H., 46 vjeç, banues në Fier të cilit në oborrin e banesës së tij iu gjetën të kultivuara disa fidanë narkotikë

Detaje nga policia: Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

J. H., 46 vjeç, banues në Fier.

Gjatë kontrollit të territorit, në oborrin e banesës së tij u gjetën të kultivuara disa fidanë narkotikë të dyshuara canabis sativa të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Gjithashtu, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policicë Mallakastër, u ndalua dhe bashkëpunëtori i katërt si autor i dyshuar i tentativës së kultivimit të fidanëve narkotikë në pyllin e fshatit Lofkënd, shtetasi F. I., 32 vjeç, banues në Patos. Ditën e djeshme u arrestuan në flagrancë nga policia 3 nga bashkëpunëtorët.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img