Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Kampionati i Atletikës, Shqipëria dhe Kosova me nga një medalje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kjo përfaqësuese ka mundur të “rrëmbëje” 23 medalje në total, 9 të arta, 8 të argjendta dhe 4 të bronzta.

Pas Rumanisë është renditur Greqia në vendin e dytë, me 22 medalje në total. 8 të arta, 9 të argjendta dhe 5 të bronzta. Në vendin e tretë është renditur Serbia me 12 medalje të fituara në total. 8 të arta, 2 të argjenta dhe 2 të bronzta.

albsig

spring

Kosovës ia ka dhuruar medaljen Musa Hajdar i cili është renditur i dyti në disiplinën 800 metra duke e mbyllur me kohën 48 sekonda e 29 të qindtat. Kujtojmë që në këtë eveniment kanë marrë pjesë 600 atletë nga 19 shtete të ndryshme.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img