Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

Kampion në boks, Lushnja i dorëzon Florian MARKUT titullin “Qytetar Nderi”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Florian Markut i është dorëzuar sot titulli “Qytetar Nderi” i Lushnjës. Vetë kryetarja e Bashkisë Eriselda Sefa ia ka dhënë titullin boksierit shqiptar.

I pranishëm ishte dhe deputeti i Partisë Socialiste Taulant Balla. Marku ishte vlerësuar me “Qytetar Nderi” muaj më parë nga Bashkia e Lushnjës.

Në “Shtepinë muze të Kongresit” u zhvillua “Lushnja nderon Markun”. Ai ia doli të fitojë me vendim unanim, dje në “Air Albania” kundër meksikanit Miguel Parra Ramirez.

Florian Marku vazhdon të jetë i pamposhtur dhe sfida më të mëdha e presin në të ardhme. Kujtojmë se nesër në orën 11:00 do të zhvillohet ceremoni pritëse në nder të tij, pikërisht në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

 

Më shumë


spot_img
spot_img