Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Kampi i Bondsteel, SHBA dërgon trupa ushtarake në Kosovë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Garda Kombëtare e Uajomingut në SHBA, ka njoftuar se do të dërgojë këtë javë trupa ushtarakë me mision paqeruajtës në Kosovë.

albsig

spring

Zyrtarët e Gardës Kombëtare deklaruan se kjo është hera e parë që një garnizon i Uajomingut është duke u dërguar në ndonjë mision jashtë SHBA që prej vitit 2016.

Përpara se të shkojnë në Kosovë, ndalesa e parë e grupit do të jetë në Fort Bliss të Texasit për disa trajnime shtesë.

Mësohet se ushtarët amerikanë që do vijnë në Kosovë do të jenë nga Kolorado, Montana, Utah dhe Uajoming.

Ende nuk është bërë i ditur numri i saktë i ushtarëve që do të zbarkojnë në Kosovë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img