Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
26 %
2.1kmh
0 %
Mër
2 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Kamioni përplas për vdekje 7 vjeçaren në Greqi, familja vendos që të dhurojë organet e vogëlushes për fëmijët e tjerë të sëmurë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 7 vjeçare është përplasur për vdekje nga një kamion në kryqëzimin e rrugëve Grigoriou Lambraki dhe Koutaisi në Nikaia të Greqisë.

Ajo ishte duke ecur së bashku me kushërirën e saj 12 vjeçe, por kaluan në rugë kur semafori ishte i ndezur jeshil për automjetet, dhe për pasojë kamioni me shpejtësi i përplasi të dyja. 7 vjeçarja humbi jetën në vend, ndërkohë që kushërira e saj ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

“Ne po i bërtisnim shoferit që të ndalonte. Kur semafori u bë i gjelbër, ai u nis, shtypi vajzën e vogël duke i marrë jetën në vend. Edhe vajza tjetër u plagos”, tha një dëshmitar.

Familja e vogëlushes ka marrë vendimin që të dhurojë organet e vajzës për fëmijët e tjerë që janë të sëmurë.

Më shumë


spot_img

spot_img