Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kamioni me targa shqiptare kapet në gjermani me 230 kg kanabis, shoferin e tradhëtoi era

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2a725d379bc3f1920cb8b2a9855eef5b

Autoritetet gjermane në zonën e Passau në Bavari kanë sekuestruar 230 kilogram kanabis të fshehur brenda një kamioni me targa shqiptare.

Droga, vlera e së cilës arrin në 570 mijë euro, ishte futur brenda 288 tubave plastikë, ndërsa policia ka arrestuar shoferin e kamionit, një shqiptar të moshës 57 vjeç.

Shoferi i kamionit është tradhëtuar nga era e lëndës narkotike, gjatë kohës kur kishte ndaluar në autostradë. Një patrullë policie kishte parë kamionin e parkuar dhe pasi oficerët janë afruar pranë, kanë ndjerë erën e kanabisit. Pas kontrollit u zbulua edhe sasia e drogës.

Kamioni kishte hyrë nga Austria dhe besohet se destinacion final kishte Hollandën, megjithatë hetimet vazhdojnë ende për të zbuluar edhe personat e tjerë të përfshirë./ Newsbomb.al

Lexo edhe: Sekuestrohet 1 ton drogë, policia e Greqisë arreston 6 shqiptarë dhe 1 grek

1591818_m3w561h315q80v55196_xio-fcmsimage-20161020171502-006011-5808df7617596-.gif

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img