Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Kamikazi hedh veten në erë, vret 12 persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën dhe 32 të tjerë janë plagosur pasi një kamikaz ka hëdhur veten në erë në një pikë kontrolli të policisë në kryeqytetin irakian, Bagdad.

Mësohet se 3 prej personave që kanë humbur jetën janë policë dhe 8 të tjerë civilë.

Ngjarja ka ndodhur në një pikë kontrolli në Kadhimiyah, por ende askush nuk ka marrë përgjegjësi për sulmin.

Më shumë

spot_img
spot_img