Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Kamerat të fikura prej dy muajsh, zbulohet funksioni i zyrtarit të arrestuar dje në Kosovë pas helmimit të 1600 personave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zyrtari i arrestuar dje në Kosovë është përgjegjësi për kamerat e sigurisë te Gryka e Deçanit. Arresti ndodhi pasi u vërtetua se kamerat ishin jo funksionale prej dy muajsh në atë zonë.

Në Deçan u helmuan mbi 1500 persona që nga 10 korriku dhe në ujin e pijshëm u gjetën baktere parazite. Arrestimin e zyrtarit përgjegjës për kamerat e sigurisë e konfirmoi për REL, Shkodran Nikqi.

IKSHPK është duke kryer analiza të vazhdueshme të ujit, ndërsa disa mostra të pacientëve të helmuar është thënë se do të dërgohen për testim jashtë Kosovës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img