Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kamerat e sigurisë filmuan 30 vjeçarin, derdhi dy bidona me benzinë në makinën e Flor Mumajesit (DETAJET)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9f9b1c07af8118c408e0544e2127767a

Hetimet e policisë kanë zbuluar atë që dyshohej që në fillim, se zjarri në një parking nëntokësor në Tiranë ishte i qëllimshëm dhe kishte si objektiv makinën e këngëtarit Flori Mumajesit.

Policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë të vendosura në parking dhe pamjet tregojnë një të ri rreth moshës 30 vjeç, i veshur me xhinse dhe bluzë me kapuç, ka hyrë mbrëmjen e djeshme në vendin ku ishte parkuar makina tip “Fouristradë” e këngëtarit.

Më pas i riu ka derdhur mbi makinë dy bidona me benzinë dhe më pas i ka vënë flakën.

Si pasojë e flakëve u dogjën edhe dy makina aty pranë, ndërsa policia dhe zjarrfikësit evakuuan banorët e pallatit për të mos u asfiksuar.

Autori i kësaj ngjarje nuk është identifikuar ende, megjithatë hetimet vazhdojnë. 

VIDEO e personit që dogji makinën

15644966_10208060429891845_171369674_n.jpg

zjarri-tirane_copy.jpg

*Foto nga vendngjarja

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img