Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Kameramani flet për gazetarin Lekë Plani që ndërroi jetë 2 muaj më parë nga Covid: E kisha përballë, këndoi para se të vdiste (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c9a3dc6ad9a9573f01de544c5f2fe957

Ardian Faja, kameramani 65-vjeçar thotë se sot po jeton jetën e dytë pasi i mbijetoi koronavirusit, duke qenë se oksigjeni i pati rënë në 60 dhe gjatë qëndrimit në spital ishte shumë pranë fundit.

Kameramanin veteran nuk e shpëtuan vetëm mjekët dhe ilaçet, por edhe optimizmi dhe muzika.

Ai tregon se si përballonte ditët e vështira në luftën me vdekjen, teksa kujtoi se në dhomën përballë ishte gazetari shkodran Lekë Plani, i cili para se të ndërronte jetë nga Covid, ishte me këngë në gojë, me atë këngë që këndonte për miqtë e tij dikur.  

“Te dhoma përballë meje ishte një gazetar nga Shkodra, dhe unë ja pata dhënë një infermieri që të xhironte se nuk lëviznim dot, por për fat të keq ai person ka ndërruar jetë”.

Më shumë

spot_img
spot_img