Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

“Kam qenë kundër bojkoteve”, Duma shkon në Kuvend: Do e shikoni se si...

Shkruar nga Newsbomb
“Kam qenë kundër bojkoteve”, Duma shkon në Kuvend: Do

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma tha se opozita nuk duhet ta bojkotonte seancën e sotme parlamentare ku do të zgjidhet Presidenti i ri.

Ndërsa në lidhje me votimin për kandidatin për president, Bajram Begaj, Duma tha se do ta shohin sesi do të votojë, pa thënë asgjë ekzakte.

“Kam qenë kundër bojkoteve edhe në momentet më jetike të PD-së. Edhe në ato momente megjithë dyshimet që kam pasur, kam bërë kritikë ndaj bojkoteve. Institucionet kanë peshën e vet dhe për këtë arsye e vetmja gjë që nqa çon drejt një force politike serioze është të heqim dorë nga bojkotet.

Profilin e njoh pak individin Bega. Nuk kam asgjë për të thënë për të si personalitet. Ritmi i karrierave në ushtri ka një vlerësim të vetin. E di që ka shumë për të bërë që institucionet të jenë më demokratike. Presidenti i duhej lënë opozitës. Ne duhet ti japim peshë insituiconeve. Do ta shikoni kur të jem aty” tha Duma.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese