Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

“Kam qenë e dënuar”, këngëtarja e njohur shqiptare tregon si i shpëtoi burgut kur ishte 13 vjeç

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rezmie Osmani është një këngëtare e njohur dhe shumë e dashur për publikun.

Së fundmi në një intervistë Osmani, ka treguar sesi ka arritur t’i shpëtonte burgut, kur isdhte vetëm 13 vjeç.

Ajo ka treguar se për shkak të këngëve patriotike në moshën 13 vjeçare kishte rrezikuar burgun nga regjimi i asaj kohe, por që kishte paguar gjobat dhe nuk ishte burgosur.

“Unë kam qenë e dënuar për këngë nacionaliste si një 13-vjeçare pa I mbushur akoma 14-të dhe kam paguar me të holla, përkthyer me vlerën e parasë tani. E kam paguar me 4 mijë euro dënimin tim në atë kohë kur u dënuan koleget e mia dhe shumë antarë të shoqërisë përfunduan në burg dhe unë e pagova me të holla.”– është shprehur Remzie Osmani.

Më shumë

spot_img
spot_img