Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

“Kam qarë për Enver Hoxhën”, Monika kujton kohën e diktaturës

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa nga banorët e Big Brother VIP Albania janë dënuar dhe po qëndrojnë në “dhomën e dënimit” pasi kishin shkelur rregullat e vendosura në këtë program.

Një ndër të dënuarit është Monika Lubonja, të cilës si duket dhoma e dënimit i ka kujtuar vitet e vështira të Shqipërisë në komunizëm.

Ajo i tregon Arditit se ka qarë kur vdiq Enver Hoxha. I pyetur nga Arditi nëse qanin vërtetë apo jo, Monika u shpreh se të gjithë që kanë qarë atëherë e kanë bërë vërtetë.

“Po kam qarë, patjetër. Asnjë nga ata që qanin aty, nuk është se qanin me zor, qanin vërtetë. Ai e kishte ngritur kultin e vetë, unë recitoja poezi në shkollë për të. Isha fëmijë”, u shpreh Monika.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img