Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Kam parë nënën time me 3 diploma të shesë fara te cepi i pallatit”, Laert Vasili pro emigrimit: Kjo që po ndodh është liri-demokraci, ndryshe kthehemi në kohën e Enver Hoxhës…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d8da41fcae41784765857a24e8990e16

Aktori i njohur Laert Vasili është shprehur pro emigrimit të qytetarëve, duke dalë kundër raportit të dale nga OECD, që thotë se po rritet numri i intelektualëve që po largohen nga vendi ynë.

Ai tha se ka parë nënë e tij me 3 diploma të shesë fara te cepi i palllatit apo të pastrojë shtëpitë e të tjerëve për të rritur fëmijët, por askush nuk ka kërkuar falje në atë kohë në vitet ’90 për këto largime.

Sipas tij, ajo që po ndodh tani është liria dhe demokracia që shqiptarët kërkuan, ose përndryshe do të duhet të kthehemi në kohën e Enver Hoxhës dhe asnjë të mos dalë nga territory i Shqipërisë.

“Kur kam parë nënën time me 3 diploma të shesë fara te cepi i pallatit apo të ikë jashtë të pastrojë shtëpitë për të rritur fëmijët, nuk pashë as presidentin dhe asnjë të kërkonte falje. Tani papritur na del një raport dhe na thotë “obobo emigrimi, ku vemi”. Nëse doni liri-demokraci dhe lëvizje të lirë, është kjo që po ndodh. Ndryshe kthehemi në kohën e Enver Hoxhës dhe guxo afrohu në kufi po deshe”, tha Vasili.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img