Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

“Kam investuar 1.7 MILIARDË dollarë për Covid-19”, Bill Gates ‘zbulon’ se kur do të marrë fund pandemia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Miliarderi amerikan Bill Gates thotë se bota do të mund të marrë frymë lirshëm vetëm në vitin 2022. Sipas tij, falë vaksinave anti-Covid çdo gjë do të kthehet në normalitet vetëm pas një viti.

“Deri në fund të vitit 2022 do të duhej plotësisht t’i rikthehemi normalitetit”, ka thënë ai. 

Miliarderi amerikan i cili në vitin 2014 dha dorëheqje nga posti i presidentit të Microsoft për tu marrë me filantropi, përmes fondacionit “Bill dhe Melinda Gates”, ka pranuar se ka investuar të paktën 1.7 miliardë dollarë për pandeminë e Covid-19.

Ai ka përkrahur disa prodhues të vaksinave për parandalimin e Covid-19.

Më shumë

spot_img
spot_img