Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Kam hyrë i pasur në politikë”, zbulohet pasuria e Bashës para se të bëhej deputet: Qindra mijëra dollarë, aksione në bursë dhe unazë diamanti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

db6e67117d1181249ac113b1e718409e

Kryedemokrati Lulzim Basha e përmend shpeshherë faktin se në politikë nuk është futur i varfër, sidomos kur akuzohet nga mazhoranca për pasurinë e tij.

Sipas shifrave të nxjerra në emisionin “Opinion”, pasuria e Bashës para se të futej në politikë është vërtetë e madhe, pasi në vitin 2005 ka deklaruar 224.818 euro, 319.000 dollarë dhe 18 mijë dollarë aksionë në bursë.

Gjithashtu ai ka deklaruar edhe troje në Tepelenë, apartament me vlerë mbi 231 mijë euro në Holandë, apartament me vlerë 205 mijë dollarë në Tiranë dhe shumë banesa të tjera në bashkëpronësi.

Në deklarimin e tij të parë Basha ka treguar edhe sendet me vlerë që ka patur në zotërim, ku bie në sy një pikturë me vlerë 6500 euro, orë dore 5200 euro, unazë me diamante 11500 euro dhe servis porcelani 6800 euro.

Screenshot_8_copy.png
Screenshot_9.png
Screenshot_10.png
Screenshot_11.png

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img