Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
28 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

“Kam frikë nga Covid por s’mbaj kurrë maskë”, humb jetën nga virusi ikona e Rock N Roll në SHBA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndahet nga jeta në moshën 74-vjeçare, ikona amerikane e Rock ‘n Roll, Michael Lee Aday, i njohur me emrin e artit Meat Loaf.

Këngëtari ndërroi jetë i rrethuar nga familjarët e tij. Ai u sëmur rëndë pasi u prek nga Covid-19.

Në një intervistë gjatë vitit të kaluar, Meat Loaf zbuloi se kishte “shumë frikë” nga koronavirusi, por nuk pranoi kurrë të mbante maskë. Është e paqartë nëse ai ishte i vaksinuar.

“Nëse vdes, vdes”, kishte deklaruar ai një vit më parë.

Meat Loaf lindi në Dallas të Teksasit. Ai është i njohur për trilogjinë e famshme “Bat Out of Hell”, si dhe me baladën rock “I’d Do Anything For Love”, duke arritur të shesë më shumë se 65 milionë albume në mbarë botën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img