Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Kam dëgjuar se është problem jo vetëm në Elbasan”, Yuri Kim: Ju them atyre që vjedhin votën se…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

50fc66d9257819d712db15658eef78b2

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka dhënë një mesazh të fortë sot nga qyteti i Elbasanit lidhur me vjedhjen e votave.

Gjatë një deklarate për media, Kim tha se vjedhja e votës është problem si në qytetin e Elbasanit dhe jo vetëm,, ndaj i dërgoi një mesazh të qartë: “Po shkelni ligjin dhe po turpëroni vendin tuaj”.

“Një përmirësim nga e shkuara është fakti që votuesit do kenë mundësi të votojnë jo vetëm partinë por edhe kandidatët. Kam dëgjuar që vjedhja e votës është problem në Elbasan dhe jo vetëm në Elbasan. Ju them atyre që vjedhin votën, po shkelni ligjin dhe po turpëroni shtetin tuaj. Atyre që u kërkohet të shitet vota, ju them që vota është pushteti tuaj ndaj mos e jepni”, deklaroi ambasadorja Kim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img