Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

“Kam antitrupa”, kryeministri i këtij shteti në Europë nuk pranon të vaksinohet kundër Covid-19

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç ka deklaruar se nuk do të vaksinohet kundër Covid-19, pasi ka një numër të mjaftueshëm të antitrupave. Krivokapiç është ndër liderët e vetmë në Evropë i cili nuk është vaksinuar kundër koronavirusit.

“Numri im i antitrupave po rritet dhe nuk e di nga ka ardhur ky fenomen. Në momentin që numri është nën 100 do të vaksinohem”, ka thënë Krivokapiç, duke theksuar se do të ndjekë këshillat e mjekut.

Shifrat e infektimeve në Mal të zi vijojnë të rriten në dy javët e fundit, ndërsa autoritetet shëndetësore po u bëjnë thirrje qytetarëve që të vaksinohen kundër Covid-19. Sipas epidemiologëve malazezë nëse gjendja shëndetësore vazhdon të përkeqësohet, lejet për Covid së shpejti mund të jenë të detyrueshme për të gjithë punonjësit e administrates shtetërore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img