Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Kaluan ilegalisht kufirin, kapen 18 emigrantë të paligjshëm në Kapshticë

spot_img

Lajme të ngjashëm

27d4bef57cdac16edbaf5e8e524ef93f

Autoritetet në pikën doganorë të Kapshticës kanë ndaluar 18 refugjatë të paligjshëm të cilët tentuan të kalojnë kufirin.

Mësohet se refugjatët e ndaluar ishin shtetas sirianë, marokenë dhe afgane.

Mësohet se refugjatët ishin të ndarë në grupe të ndryshme, ndërsa mësohet se ata janë kapur në pika të ndryshm, pranë kufirit të gjelër, në disa fshatra dhe në Bilisht.

Sipas të dhënave nga Drejtoria e Kufirit të Kapshticës në Korçë janë marrë deklaratat e tyre, dhe gjatë ditës së sotme refugjatët janë nisur drejt qendrës se azilkërkuesve në Tiranë.

 

Më shumë

spot_img