Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kalonin mallra kontrabandë, gjykata jep masën e sigurisë për 9 të arrestuarit në Rinas (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8b230c1c86b9a053df0fb894957a10a9

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “detyrim paraqitjeje” për nëntë të arrestuarit për kontrabandë mallrash në Rinas.

Pas operacionit të koduar, “Rinas Ekspres”, u arrestuan më 21 janar, Byordi Kasmit; Alkida Lazrit; Qani Lazrit, i dënuar më parë për kontrabandë më mallra që i nënshtrohen regjimit doganor; Lonora Legisit dhe Altin Legisit.

Po ashtu u arrestuan edhe doganierët Baftjar Kazias, Theodhor Naçi, Muhamet Liçaj, dhe Edlira Saliaj.

Arrestimi i tyre u bë pasi në rrugën Rinas Kashar kishin kaluar pikën kufitare të Rinasit një sasi mallrash, pa deklaruar detyrimet doganore.

Në cilësinë e provave materiale u sekuestruan:

Tre automjete që kanë shërbyer për transportin e ketyre mallrave të dyshuar kontrabandë pas daljes nga dogana si dhe:

90 pallto të markave të ndryshme

100 xhupa të markave të ndryshme

70 triko (bluza) të markave të ndryshme

60 kostume sportive të markave të ndryshme

30 palë kepucë të markave të ndryshme

50 fustane të markave të ndryshme

20 cope canta të markave të ndryshme

50 bluza të markave të ndryshme

15 aparate celularë të markave të ndryshme 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img