Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Ende në proces vettingu, KLP vendos në krye të Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imerajn

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka emëruar Elizabeta Imerajn kryetare të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë.

Ajo do ta mbajë këtë detyrë për një mandat tre vjeçar. Deri tani Imeraj ishte e komanduar në krye të Prokurorisë së Tiranës dhe kompetencat e saj kanë qenë të kufizuara.

Para dy ditësh Imeraj doli përpara vettingut në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.

Sipas ILDKPKI, Imeraj ka deklaruar pasurinë në mënyrë të rregullt dhe nuk ka kryer fshehje si dhe ka dorëzuar deklaratat e pasurisë që prej vitit 2004.

KLP ka vendosur në mënyrë unanime caktimin e prokurores Elizabeta Imeraj, në pozicionin e Drejtuesit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë.

Më shumë

spot_img
spot_img