Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kalohet për gjykim në Gjykatën e Lartë çështja ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri dhe ish-drejtorit të Policisë Vlorë Jaeld Çela

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2ef2688cf7e4596b87552ea0633e8b31

Gjykata e Lartë ka kaluar për gjykim dosjen penale ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtorit të Policisë Vlorë Jaeld Çela.

Tahiri është dënuar nga Krimet e Rënda për shpërdorim detyre me 3 vite shërbim prove, ndërsa Jaeld Çela u dënua me 3 vite e 4 muaj burg, ndërkohë që vendimi për gjykimin në Gjykatën e Lartë është marrë në Dhomën e Këshillimit.

Pas gjykimit në Apel, kjo gjykatë vendosi që çështja të rikthehej edhe njëherë në Gjykatën e Shkallës së Parë, por ish-ministri bëri recurs në Gjykatën  eLartë, pasi nuk e pranoi vendimin e Apelit.

ende nuk dihet se kur do të fillojë procesi në Gjykatën e Lartë, pasi çështja kërkon 5 gjyqtarë për ta gjykuar, ndërsa momentalisht kjo gjykatë ka vetëm 3 gjyqtarë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img