Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Kallëzohet në SPAK anëtari i KLGJ-së, avokati Ndue Pjetra: GËNJEU për punën e tij si avokat

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

62c93fc5cbcce0a8aa65a587b65b3e31

Anëtari i KLGJ-së është kallëzuar në SPAK nga avokati Ndue Pjetra, nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve.

Avokati Ndue Pjetra është shprehur se Toro ka gënjyer për punën e tij si avokat, gënjeshtër që sipas tij e ka paraqitur dhe në kuvend.

Sipas Pjetras, Toro është zgjedhur duke shkelur ligjin, duke qenë se për një pozicion të tillë pune nevojitet të paktën 15 vite eksperiencë si jurist dhe 10 vite si avokat, funksione të cilat duhet të kryhen pa ndërprerje.

“Toro gënjeu për punën e tij si avokat. Ai e ka pezulluar në 2010-ën punën si avokat. Ky person, Alban Toto ka paraqitur dokumentet në Kuvendin dhe i ka munguar një dokument, që është një dokument nga Tatimet për pa-ndërprerje nga puna. Në vitin 2012 ka pezulluar punën Alban Toro si avokat. Për zgjedhjen në KLGJ duhen mbi 10 vite punë si avokat”, -pohoi Pjetra.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img