Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

KALIM I BUJSHËM/ Shkrihet e gjithë Dega e LSI-së, të 140 anëtarët i bashkohen Partisë Socialiste

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f71ace7af0989749d9688a4e85f509e7

Dega e LSI-së në Berat, në Gjeroven, është shkrirë e gjitha dhe të 140 anëtarët e saj pritet t’i bashkohen Partisë Socialiste.

Ka qenë ish-kryetari i kësaj Dege, Krenar Shehu i cili është shprehur se e kishin marrë këtë vendim pasi kanë 10 vite pa përfaqësim.

Më herët, në Qarkun e Beratit LSI ka marrë dhe goditje të tjera. Ish-ministri Nasip Naço dhe ish-deputeti i LSI Gledion Rehovica deklaruan publikisht kalimin te socialistët.

Gjatë një mbledhje që është mbajtur sot në Gjeroven, kryetari i Degës së LSI atje Krenar Shehu, ka deklaruar dorëheqjen dhe është larguar nga LSI. Menjëherë pas tij, të gjithë anëtarët e tjerë kanë vendosur që në bllok të largohen. Pritet që ata t’i bashkohen PS pasi kanë thënë se kanë besim vetëm te Nasip Naço.

Edhe vetë ky i fundit pak kohë më parë deklaroi se “nuk është koha për eksperimente” dhe iu bashkua fushatës së socialistit Blendi Klosi në Berat.

“Unë si kryetar i LSI-së Gjeroven, pasi jam menduar gjatë, kam vendosur të largohem nga kjo parti politike. Ndihemi të papërfaqësuar pasi LSI është tallur me zonën e Gjerovenit. Duke nisur nga ish/kryetari i bashkisë që ishte kushëriri i Metës e deri tek listat e tanishme për deputete, verehen se në lista janë sërsish kushërinjtë e tij”, ka deklaruar Shehu.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img