Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Kairo, gjendet trupi i studentit italian, u torturua për vdekje

Lajme të ngjashëm

Trupi i një student italian që u zhduk një javë më parë në kryeqytetin e Egjiptit, Kairo, është gjetur dhe ka shenja torture.

28 vjeçari Giulio Regeni u zhduk mëngjesin e 25 janarit pasi doli nga shtëpia e tij në Giza për tu takuar me shokët. Zyrtarët egjiptianë thanë se në trupin e tij janë gjetur shenja torture, të çara me thikë dhe djegie me cigare që i kanë shkaktuar një vdekje të ngadaltë.

Regeni ishte një student i Shkencave Politike të Kembrixhit dhe kishte shkuar në Egjipt për vizitë në Universitetin Amerikan të Kairos. Vdekja e tij mbetet ende mister.

Më shumë