Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
49 %
3.1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

Kadilli pas takimit të kryesisë së PD: Shpresoj që ndryshimet në Statut të bëhen realitet, momentet e vështira duhen parë për ndryshim

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas përfundimit të mbledhjes së Partisë Demokratike, ka folur Fatbardh Kadilli.

Kadilli është shprehur se shpreson që ndryshimet në Statut të bëhen realitet që më 17 korrik në Kuvendin Kombëtar.

Ai ndër të tjera është shprehur se janë bërë propozime për ndryshimin e strukturës dhe ringritjen e Partisë.

“Më këtë kuadër meqë jemi me 17 korrik, i ftova Kryesinë që të shqyrtojë manifestin për integritetin. Propozime për ndyshimin e Strukturës. Përfshirë këtu disa nga sfidat krysore që do të ketë. Është një proces që kërkon më shumë kohë qoftë me kryesinë e metjeshme.

Rishikimi i Kodit Zgjedhor, Ksuhtetutës, ndarjes territorial administrative, Reformës në Drejtësi. Komunikimin me Kryesinë dhe stukturat.

Shpresoj që ndryshimet statutore të bëhen realitet që në Kuvendin Kombëtar. Do të duhet një frymë, ndryshim mendësie, ndryshimi rrënjësor nuk është vetëm ndryshim në statut.

Është një legjislaturë që fillon pavarësisht të Kryesisë së PD. Do të jemi një forcë politike në institucion. Këto janë sfida të mëdha politike që duhet të impenjohet gjithë forca jonë. Ekziston gatishmëria për të ringritur. Momentet e vështira duhen parë si momente shprese dhe ndryshimi. Shpresoj në ndryshime të thella,” tha Kadilli ndër të tjera.

Më shumë


spot_img
spot_img