Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Kabllo e priza nën ujë, arkivë e shkatërruar dhe zyra jashtë funksionit…Drejtori vë alarmin: Kështu nuk punohet (PROJEKTI I RI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

0103d368a1e4c6f8e27b825e292eb0fb

Kreu i Drektorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja ka reaguar me ashpërsi për situatën e krijuar mbrëmë.

U deshën vetëm pak minuta shi që dhjetëra hektarë tokë, banesa dhe rrugë u mbuluan nga uji në Laç.

Përmbytja nuk ka kursyer as DRSHTRR-në e Laçit, ku zyrat janë mbuluar totalisht nga uji. Gonxhja ka publikuar fotot ku shihen nën ujë, kabllokt, arkivat e shaktërruar etj. Teksa e cilëson këtë si një turp , drejtori zbulon edhe projektin e ri.

“Mos habitemi hiç! Kjo është gjendja që gjetëm në DRSHTRR Laç! Sa herë i teket motit uji vjen deri në gju! Për punë ditësh nis ndërtimi i ri, zgjidhja ndaj përmbytjeve, sistemimi nga e para për gjithë këtë drejtori që mbulon numër jo të vogël shërbimesh e qytetarësh! Turp është, shumë turp, por s’kemi si ta fshehim – kështu është kur me vite e vite shikohej nga qielli, pa projekte, pa vullnet e pa pikën e merakut! Kjo situatë merr fund dhe në vitin 2020 s’do fusim më ujë!”, shkruan ai.

71880228_712696212566478_5908884880485253120_n.jpg

72625510_712696219233144_3633244721247158272_n.jpg72711848_712696282566471_2674824152124227584_n.jpg

72571992_712696355899797_5943077875337920512_n.jpg

72739897_712696409233125_2289910763604672512_n.jpg

72825563_712696435899789_2467037860591566848_n.jpg

72087400_712696469233119_8749257765349752832_n.jpg

Më shumë

spot_img